1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Bilgisayarda Girilen Kayıtlı WİFİ Şifresini Görmek

Bilgisayarınızda, daha önce girdiğiniz ve unuttuğunuz WİFİ şifresini görmenin 2 yönteminden bahsedilmiştir.


+ - 0

Bilgisayarda Bağlı Olduğun ve unuttuğum kayıtlı WİFİ şifresi nasıl öğrenilir? Evde kullandığınız kablosuz ağ şifresini unuttuysanız, başka bir program veya uygulama kullanmadan yine bilgisayar üzerinden kolayca kayıtlı Wİ-Fİ ağ şifresine ulaşabilirsiniz. Diyelim ki.. evinize bir dostunuz geldi veya yeni bir telefon, bilgisayar gibi cihaz aldınız ve evde ki kablosuz ağ dahil etmek istiyorsunuz ama WİFİ şifre unuttunuz. Modeme girip Wİ-Fİ şifresini de görmeyi bilmiyorsanız, aşağıda ki iki yöntemden birisini kullanarak kayıtlı kablosuz ağ şifresine ulaşabilirsiniz. Burada anlatılan işlem Windows 10 üzerinden yapılmıştır, ancak Windows 11 içinde aynı şekilde yapılmaktadır.

Yöntem 1: Bilgisayarda Kayıtlı WİFİ Şifresi Görmek

  • Bilgisayarınızın arama bölümüne denetim masası yazın ve çıkan sonucu tıklayın. Karşınıza gelen yeni ekranda “Ağ durumu ve Görevlerini görüntüle” yazısına tıklayın.
  • Karşınıza “Ağ ve paylaşım merkezi” ekranı gelecektir. Bu ekranda bağlı olduğunuz WİFİ ağ tıklayın.
  • Karşınıza gelen Wİ-Fİ durum penceresi ekranında “kablosuz özellikleri” yazısına tıklayın. Üst menüden “Güvenlik” seçeneğine Tıklayın ve “karakterleri göster” seçeneğini aktif edin. Karşınızda kayıtlı kablosuz ağ şifremiz.

wifi sifresi gormek bilgisayar

Bu şekilde, başka bir programa gerek kalmadan bilgisayarda ki WİFİ ağ kartı üzerinden kayıtlı parolayı görebilirsiniz. Şimdi gelelim ikinci yöntemden bakmaya.

chrome tarayici dosya indirme1
Önerilen Yazı
Chrome Tarayıcıda İndirilen Dosyalar Yerini Değiştirmek

Yöntem 2: Komut Satırıyla WİFİ Şifresini Görmek

  • Bilgisayarınızın arama bölümüne gelin ve “cmd” yazın. Çıkan arama sonuçlarında “komut istemi” uygulamasını tıklayın.
  • Karşınıza gelen siyah ekrana şu komutu; netsh wlan show profiles yapıştırın Enter basın. Çıkan sonuçlarda “All User Profile” bölümünde yazan yer bağlı olduğunuz, kayıtlı WİFİ adıdır.
  • Aynı ekrana ikinci komut olarak; netsh wlan show profile name="WİFİ ADINI YAZ" key=clear komutunu yapıştırın ve Enter basın. (Büyük harfle belirttiğim bölüme kablosuz ağ adını girmelisiniz)
  • Security Settings bölümün hemen altında bulunan, “Key Content” bölümün karşısında kayıtlı kablosuz ağ şifrenizi göreceksiniz.

İsterseniz, bu iki yöntemin nasıl yapıldığını videolu olarak ta izleyebilirsiniz.

Kayıtlı Wİ-Fİ Şifresi Görme Videolu Anlatım

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?