1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Bilgisayar ve Telefonda Sonsuzluk Simgesi Nasıl Yapılır?


+ - 0

Bilgisayar ve Telefonda Sonsuzluk Simgesi Nasıl Yapılır? 1655 yılında John Wallis tarafından oluşturulan, yana yatık sekiz şeklinde olan (∞) sonsuzluk simgesi , soyut matematiksel bir simgedir. Günümüzde sosyal medyanın da gelişmesiyle birlikte mesajlarda kullanılmaya başlayan, kişinin sevgisinin sonsuzluğunu belirtmek için kullanılmaktadır. Bilgisayar’da yapmak için herhangi bir klavye kısayolu bulunmamaktadır. Bunun için işletim sisteminin karakter eşlem özelliğinden faydalanacağız. Telefonda sonsuzluk simgesi yaparak, Facebook’ta, Instagram’da, Whatsapp’da, Twitter gibi sosyal medyalarda mesajlarda, yorumlarda yazıp göndermek için Android telefonun klavye özelliğinden İphone telefona kısayol ekleyerek faydalanacağız.

Bilgisayar Sonsuzluk İşareti Yapmak

  • Windows 7,10 veya 11 hangi işletim sistemini kullanıyorsanız, Bilgisayarınızın arama kısmına veya Klavyeden Win+R tuşuna basın “charmap” veya “karakter eşlem” yazın.
  • Yazı tipi “Arial” fontu olarak kalsın. En altta bulunan “Gelişmiş Görünüm” seçeneğini aktif edin.
  • “Unicode’a Git” yazan yere sonsuzluk işareti kodu olan “221E” yazın. Sayfanın en üstünde simge karşınıza gelecektir. Buradan seçip simgeyi kopyalayabilir ve istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

bilgisayar sonsuzluk

Android Telefonda Sonsuzluk Simgesi

Android telefon kullanıcıları, telefon klavyesini kullanarak bu simgeyi yapabilir ve İnstagram, WhatsApp, Twitter gibi benzeri sosyal medya uygulamalarında yorum yazarken de kullanabilirler. Bunun için;

  • Mesaj yazarken telefon klavyesini açın ve klavye ekranın hemen sol alt köşesinde yer alan “?123” yazısına dokunun.
  • Karşınıza gelen ikinci ekran da, “=\<“ simgesine dokunun, karşınıza gelen son ekranda “=” simgesine basılı tutun ve sonsuzluk simgesi karşınızda.

telefonda sonsuzluk simgesi1

Android Sonsuzluk Simgesi Videolu Anlatım

iPhone Telefonda Sonsuzluk İşareti

İphone Telefon ve İpad İos işletim destekli kullanıcıları da sonsuzluk simgesini telefonlarında yazabilirler. Bunun için;

  • İlk Önce ∞ işaretini buradan kopyalayın. Cihazdan, Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi bölümüne gidin.
  • “+” simgesine basın ve kopyaladığınız ∞ işaretini yapıştırın.
  • Kestirme bölümünde işaret adını “Sonsuzluk olarak” ayarlayın. Kısayol olarak atamak istiyorsanız. Son gibi kısaltmalar kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?