1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office

Birden Fazla Word Belgesi Nasıl Birleştirilir?

Ayrı Word belgelerini, farklı Word dokümanlarını, tek bir Word içeriğinde nasıl birleştirileceğini öğreneceksiniz.


+ - 0

Birden fazla, bir birinden ayrı Word belgelerini, tek Word belgesi yapma. Bilgisayar masaüstünde, birden fazla, ayrı #Word içeriğiniz var ve bunları tek Office dosyası haline getirmek istiyorsanız, başka bir uygulamaya gerek kalmadan Word üzerinden tek dosya haline getirebilirsiniz. Ayrı dosyalarınız 1-2 taneyse ve içerik azsa kopyala yapıştır ile bu işi hızlıca yapabilirsiniz. Ancak birden çok dosya ve içerikleri de uzunsa, bu dosyaları içeriğini tek tek kopyalayıp yeni içeriğe yapıştırıp birleştirmek zaman isteyen zahmetli bir iş olacaktır. İşte burada devreye Word’ün Nesne özelliği devreye girecektir. Aslında online Word birleştirme siteleri de mevcut. Ayrı dosyalarınızı ekleyip, tek bir tıkla, tek Word içeriği elde edebilirsiniz. Ancak; Online sitelere dosyalarınızı yüklediğiniz için, sunucularında bu dosyalar kalabilir, dosya içeriğiniz önemli bilgiler mevcutsa, bu şekilde işlem yapmanızı tavsiye etmeyiz. Bu işlemi Office uygulaması üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Word Belgelerini Birleştirme

Burada anlatılan konu içeriği, Microsoft Office Word 2013 üzerinden yapılmıştır. Güncel olan diğer Microsoft Office içinde aynı şekilde yapılmaktadır. Örnek çalışmamıza göre, 3 tane birbirinden ayrı Word belgemiz var ve bunları Tek bir dosya içeriğinde toplayacağız.

yazi fontu sabitlemek word
Önerilen Yazı
Word Varsayılan Yazı Tipi ve Boyutunu Ayarlamak
  • Boş bir Microsoft Word dökümanı açın. Üst menüde yer alan “Ekle” yazısına tıklayın.
  • Açılan Alt bölümden, “Nesne” menüsünün hemen yanında ki aşağı ok işaretine tıklayın ve yine açılan alt bölümünden “Dosyadan Metin…” yazısına tıklayın.

word dosya birlestirme

Microsof Office size, dosyalarınızı eklemek için yeni bir ekran açacak. Birden çok ayrı dosyası seçmek için CTRL tuşuna basılı tutarak Mouse ile seçim işlemini yapın. Seçin İşlemi bittikten sonra “ekle” yazısına tıklayın.

Word belgelerindeki yazıların hepsi seçtiğiniz sıraya göre yeni bir Word doküman içiriğinde kayıpsız bir şekilde tek olarak alınacaktır. Eklediğiniz dosyalarınızın içeriğine ve çokluğuna göre, biraz zaman alabilir.

Doküman Birleştirme Videolu Anlatım:

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?