1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Chrome Tarayıcı Web Site Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Chrome tarayıcıda, sitelerin gönderdiği bildirimleri nasıl kapatılacağını yazdık.


0

Google Chrome bildirimleri kapatma, Google Chrome bildirimleri nedir? tarayıcınızda görüntülenen ve web siteleri tarafından gönderilen duyuru bildirimleridir. Örneğin, bir e-posta hesabınızda yeni bir e-posta geldiğinde veya bildirim duyurusunu eklediğiniz web sitesinde yeni bir içerik paylaşımı olduğunda, bir bildirim olarak görünebilir. Bildirimler, tarayıcınızın sağ üst köşesinde görünebilir veya masaüstünüzde görünebilir. Google #Chrome bildirimleri, kullanıcıların daha iyi bir tarama deneyimi elde etmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda gereksiz bildirimleri almaktan kaçınmak için kapatılabilir. Özellikle kullanmadığınız sitelerin bildirimleri, çok fazla geldiğinde can sıkıcı olabilir.

Chrome Site Bildirimlerini Engellemek

Burada anlatılan içerik, Chrome bilgisayar web tarayıcısı içindir, mobil platformlar için kullanılan Chrome tarayıcı ayrı bir konu olarak anlatılacaktır.

  • Google Chrome web tarayıcımızı açalım ve ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta simgesine tıklayalım.
  • Açılan alt ekranda, Ayarlar yazısına tıklayalım.
  • İlgili linke hızlı ulaşmak için arama bölümüne site ayarları yazalım ve arama sonucunda çıkan site ayarları yazısına tıklayalım.
  • Sayfanın biraz aşağısına inelim ve İzinler bölümünde yer alan bildirimler yazısına tıklayalım.
  • “Siteler bildirim gönderme izni isteyebilir” seçeneği, Chrome tarayıcıda varsayılan olarak seçili gelmektedir. Eğer bütün bildirimleri kapatmak isterseniz, “Sitelerin bildirim göndermesine izin verme” seçeneğini işaretlemelisiniz.

bildirim chrome ayarlari

  • Sadece bir web siteden gelen bildirimi kapatmak isterseniz, hemen karşısında yer alan alt alta 3 nokta simgesine tıklayın. Açılan ekrandan, komple kaldırabilir veya sadece o siteye izin verebilirsiniz.
  • Listede ekli site görmüyorsanız, “Ekle” bölümüne tıklayıp siteye el ile yazarakta ekleyebilirsiniz.

Chrome Bildirimleri Kaldırma Videolu Anlatım

Yazıya Tepkin Ne Olur?

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

Konuyla İlgili Yorumun: