1. Anasayfa
 2. Microsoft Office

Excel Birden Çok Sayfada Kelime Araması Nasıl Yapılır?

Microsoft Excel diğer tüm sayfalarda kelime aramanın nasıl yapıldığı konusu anlatılmıştır.


0

Microsoft Excel, birden çok sayfada kelime araması nasıl yapılır? Büyük ve karmaşık Excel dosyalarında belirli bir kelimeyi veya terimi bulmak bazen zaman alıcı ve zorlayıcı olabilir. Excel’in bu tür sorunları çözmek için güçlü araçları bulunmaktadır. Excel’de kelime arama yeteneği, çok sayfa içeren büyük çalışma kitaplarıyla çalışan profesyoneller için hayati bir öneme sahiptir. Örneğin, bir ürün envanterini veya müşteri listesini yönetiyorsanız, belirli bir ürünü veya müşteriyi diğer çalışma sayfalarında da bulmak için bu özelliği kullanmanız gerekebilir. Ayrıca, büyük veri setlerini incelemek veya belirli bir metni içeren hücreleri hızlıca bulmak için de bu özellik oldukça kullanışlıdır.

Excel Çoklu Sayfalarda Kelime Arama

#Excel, verileri düzenlemenin ve analiz etmenin güçlü bir aracıdır, ancak büyük çalışma kitaplarındaki bilgilere hızlı erişim gerektiren durumlarda bu verilere nasıl ulaşacağınızı bilmek önemlidir. Birden çok sayfa içeren bir Excel çalışma kitabında belirli bir kelimeyi aramak, işte bu noktada devreye giriyor. Bu makalede, Excel’de birden çok sayfada kelime aramanın nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Excel ÇOKEĞERSAY Nedir? Nasıl Kullanılır?
 • Adım 1: Aramak İstediğiniz Kelimeyi Belirleyin
  İlk adım, Excel çalışma kitabınızdaki hangi kelimeyi aramak istediğinizi belirlemektir. Bu, verilerinizi daha iyi düzenlemenize ve hedefinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur.
 • Adım 2: Tek Sayfada Kelime Arama
  Arama yapmak istediğinizde, varsayılan olarak açık sayfada arama sonuçları listelenir. Klavyenizden “Ctrl + F” tuşlarına basın. Bu, Excel’in arama kutusunu açacaktır. Aradığınız kelimeyi “aranan” bölümüne yazın ve ardından Enter tuşuna basın. Excel, aradığınız kelimenin o sayfa içindeki yerini size gösterecektir.
 • Adım 3: Birden Fazla Sayfada Kelime Arama
  Aynı kelimeyi çalışma kitabınızdaki birden fazla sayfada aramak istiyorsanız, işte bu adımları izleyin:

1. “Ctrl + F” tuşlarına basarak Excel’in arama kutusunu açın.
2. Aradığınız kelimeyi yazın.
3. Arama kutusunun hemen altında, “Seçenekler” veya “Seçenekleri Göster” gibi bir seçenek bulunmalıdır. Bu seçeneğe tıklayın.
4. Bir açılır menü belirecektir ve burada “İçinde” seçeneğinin varsayılan olarak “Geçerli Sayfa” olarak ayarlı olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneği “Çalışma Kitabı” olarak değiştirin.

5. Şimdi “Tümünü Bul” veya benzer bir düğmeye tıklayın.
6. Excel, aradığınız kelimenin tüm çalışma kitabınızda bulunduğu sayfaları ve hücreleri listeleyecektir. Bu sayede, verilere hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Arama sonucunda çıkan listeye tıkladığınızda, o kelime ile ilgili veriye tıklayıp hızlıca ulaşabilirsiniz.

Artık Excel’deki birden çok sayfada kelime aramanın sırrını biliyorsunuz. Bu özellik, büyük ve karmaşık çalışma kitaplarında verilere erişiminizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Microsoft Excel diğer tüm sayfalarda kelime arama konusunun videolu anlatımını izlemek isterseniz BU LİNK tıklayabilirsiniz.

Yazıya Tepkin Ne Olur?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış!
 • 0
  sevmedim
  Sevmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  _a_k_n_
  Şaşkın!
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir