1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office

Excel, Word, PowerPoint İçerikleri PDF Çevirmek (Programsız)

Word, Excel veya PowerPoint Dokümanlarını Programsız PDF Dönüştürmek nasıl yapıldığı anlatılmıştır.


+ - 0

Microsoft Excel, Word, PowerPoint dokümanlarını programsız PDF’e çevirmek. Microsoft Office dosyalarını programsız olarak Online web sitelerini kullanarak PDF uzantılı dosya yapabilirsiniz. Ancak Office dosya içeriğiniz önemli bilgiler içeriyorsa, bu tarz sitelere dosyalarınızı yükleyip çevirme işlemi yapmanızı tavsiye etmeyiz. Microsoft; Office #Word, Excel, Powerpoint dosyalarını yine kendi üzerinden ücretsiz olarak PDF formatına dönüştürme imkanı sunmaktadır.

Office Dosyasını PDF Dönüştürmek

Burada Anlatılan İşlem, Office Word üzerinden yapılmıştır. Aynı işlemler, Excel ve PowerPoint içinde geçerlidir.

  • PDF yapacağınız Word dokümanını açın ve ekranın hemen sol üst köşesinde yer alan “Dosya” yazısına tıklayın. Açılan alt ekrandan sırasıyla; “Farklı Kaydet ve Göz at” yazısına tıklayın.
  • Dosyanızın kaydedileceği yeri seçin, İsterseniz bu ekranda dosyanıza yeni bir isimde oluşturabilirsiniz. Bu ekranda dikkat etmeniz gereken yer kayıt türü alanı. Burada PDF(*.pdf) seçeneğini seçip kaydet butonun basıyorsunuz.

office pdf cevirmek

Office dosyanız birkaç saniye içinde PDF dokümanına dönüşmüş olacaktır.

yazi fontu sabitlemek word
Önerilen Yazı
Word Varsayılan Yazı Tipi ve Boyutunu Ayarlamak
  • Dönüştürdüğünüz PDF dosyasını tekrar Word veya diğer Office türlerine çevirmek isterseniz, ilgili dosyanın üzerine Mouse ile gelip sağ tuşa basın ve açılan ekrandan sırasıyla; Birlikte Aç > Başka Bir Uygulama Seç yazılarına tıklayın. Buradan ilgili Office uygulamasını seçin.
  • Örneğin dönüştürdüğünüz belge Word yada Excel ise, o Office uygulamasını seçip PDF’ten Office sürümüne tekrar dönüştürmüş olursunuz. Üzerinde değişiklik yaparak, tekrar yukarıda anlatılan yöntem gibi PDF uzantısına çevirebilirsiniz.

Office Dosyalarını PDF Yapmak Videolu Anlatım:

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?