1. Ana Sayfa
  2. Mobil

İnstagram Karanlık (Gece) Modu Açmak / Kapatmak

İnstagram Uygulamasında, Karanlık mod nasıl açılır ve kapatılır?


0

İnstagram Karanlık (Gece) Modu nasıl açılır, kapatılır? Mobil uygulamaların gelişmesiyle birlikte, karanlık mod özelliği de duyulmaya başladı. Bir çok mobil uygulama, program vs.. karanlık mod özelliklerini sunmaya başladı. Bunlardan biriside, İnstagram uygulaması oldu. Android ve İOS uygulaması için karanlık tema seçme özelliğini eklentisiz bir şekilde açma kapatma seçeneği olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Karanlık Mod nedir? programdaki veya internet sitesindeki parlak beyaz alanları siyaha çevirir. Geliştiriciler, yayınlanan içeriğin daha ön planda olması, okunabilirliğin daha belirgin olması ve göz yorgunluğunu azalttığını öne sürdükleri bir özelliktir. Ekran parlaklığını azaltacağı için azda olsa pil tasarrufunda sağlayacaktır.

Instagram Siyah Tema Yapımı

İnstagram uygulamasının karanlık tema nasıl yapıldığına bakalım. Ben örnek çalışmayı Android uygulaması üzerinden yaptım. ancak İOS mobil uygulaması içinde aynı şekilde yapılmaktadır.

  • İnstagram mobil uygulamanızın girin ve sağ alt köşede bulunan profil resminize dokunun.
  • Ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan, alt alta üç çizgi simgesine dokunun.
  • Karşınıza gelen yeni ekrandan, Ayarlar yazısına dokunun.
  • Karşınıza gelen, diğer yeni ekrandan İnstagram tema yazısına dokunun.

intagram karanlik tema
Karşınıza tema seç bölümü gelecektir. Burada 3 seçenek karşınıza gelecek. İnstagram uygulamanızı karanlık tema yaparak kullanmak istiyorsanız ‘karanlık’ seçeneğini seçmeniz yeterlidir. İnstagram siyah tema seçeneğini kapatmak isterseniz yine aynı ekranda yer alan, ‘Aydınlık’ seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Aynı ekranda yer alan ‘sistem varsayılanı’ seçeneği eğer mobil telefonunuzun karanlık tema seçme özelliği varsa ve telefon için bunu seçtiyseniz, İnstagram uygulamanız bu ekrana gelmeden, otomatik gece modu olacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
İnstagram Yeni Özellik: Gönderi Sabitleme

İnstagram Gece Modu Yapma Videolu Anlatım:

 

Bu Yazı İçin Tepkin Nedir?

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?