1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

İnstagram Yeni Özellik: Gönderi Sabitleme

İnstagram'ın Gönderi Sabitleme Özelliği nedir? Nasıl Yapılır? Sabitleme Nasıl Geri Alınır? konulu içerik anlatılmıştır.


+ - 0

İnstagram Gönderi Sabitleme Nedir? Popüler sosyal medya uygulaması İnstagram kullanıcılarına “Gönderi Sabitleme” özelliğini sundu. Bu özellik tüm kullanıcılara kullanılabilir durumda. Bu özellikten faydalanabilmek için Instagram mobil uygulamanızı güncelleştirmeyi unutmayınız. Gönderi sabitleme özelliği nedir? Twitter’da tweet sabitleme ve Tik Tok uygulamasında video sabitleme özelliğinin benzeri olan bir özelliktir. Artık fotoğraflarınızı, videolarınızı veya Reel’lerinizi profilinizin başına sabitleyebileceksiniz. Instagram başkanı Adam Mosseri, yeni özellik hakkında sosyal kanallarında yayınlanan bir videoda “Profiliniz sizin alanınız, bu yüzden bu deneyim üzerinde size kontrol sağlamanın daha fazla yolunu arıyoruz.” dedi.

Bu yeni özellik sayesinde, öne çıkmasını istediğiniz Instagram paylaşımını, yada çok eskide kalmış paylaşımlarınızı yeni takipçilere duyurmak bu paylaşımları tekrar vurgulamak için kullanışlı bir özellik olacaktır. Çok sık gönderi paylaşıyorsanız, Instagram ana sayfanız sürekli değişiyorsa ve yeni takipçilerin bu gönderileri görmesini istiyorsanız favori gönderilerinizi seçip ana sayfanıza sabitleyebilirsiniz. Gönderi sabitlemenin ana sayfada sabit kalma süresi yok. Siz sabitleme özelliğini kaldırana kadar ana sayanın üst ekranında kalmaktadır. Gönderi sabitleme sayısını şimdilik 3 adet ile sınırlamıştır.

instagram begeni yorum toplu gormek
Önerilen Yazı
İnstagram’da Beğendiğiniz Tüm Gönderileri Görmek

Instagram Gönderi Sabitleme Nasıl Kullanılır?

Gönderi sabitleme ve geri alma oldukça basit bir işlemdir. Gönderinizi ana sayfada sabitlemek için yapmanız gereken;

İnstagram ana sayfanıza giriniz ve sabitleme yapma istediğiniz gönderiyi dokunup açınız. Gönderi ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta simgesine tıklayın. Açılan ekrandan , “Profile tuttur” yazısına dokunun. Gönderiniz Instagram ana sayfanızın en üstünde sabit kaldı. Bunun gibi en fazla 3 tane gönderi sabitleyebilirsiniz. Siz #intagram ana sayfanızda yeni paylaşım yapsanız bile sıralamada sabitlenmiş gönderiler yeri değişmeyecektir.

En başa tutturulan sabitlenmiş gönderiyi kaldırmak isterseniz; yine sabit gönderiyi açın ve ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta simgesine tıklayın. Bu sefer de “Profilden Kaldır” yazısına dokunun. Gönderiniz paylaşım tarihli eski yerine dönecektir.

Öte yandan, bu güncelleme ile birlikte Reels videolarının süresini de 90 saniyeye çıkardı.

Gönderi Sabitleme Videolu Anlatım:

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?