1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Netflix İzleme Geçmişi İçerikleri Temizlemek

Bu blog yazımızda, Netflix'te izlenen içeriklere nasıl bakılır? ve izlenen içerikler nasıl temizlenir? konusu anlatılmıştır.


0

Netflix İzleme Geçmişi İçerikleri nasıl temizlenir? Online dizi, film ve belgesel izleme platformu olan, Netflix’te varsayılan olarak açık gelen izleme etkinliği bölümünde, ne izlendiğini görebilir, isteğe bağlı bu sayfayı tamamen yada belirlediğiniz yapımı gizleyebilirsiniz. Netflix izleme etkinliği bölümünde; izlediklerinizi baz alarak, ana sayfada sizlere o tarz yapımlar sunmaktadır. Örneğin; izleme etkinliğinde ağırlıklı olarak aksiyon filmleri izlediyseniz ana sayfanızda bu tarz içerikler size sunmaktadır. Ayrıca Netflix’i birden çok hesap olarak kullanıyorsanız, ve ne izlendiğini başkalarının görmemesini istemiyorsanız izleme etkinliğini temizleyebilirsiniz. Nasıl yapılır? bakalım.

Netflix İzleme Geçmişini Temizlemek

  • Kullandığınız Web tarayıcınızdan veya televizyonunuzdan NetFlix hesabınıza giriş yapınız.
  • Ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan, profil resminizi (sayfanızı) tıklayınız.
  • Açılan yeni ekrandan, Netflix ‘Hesap’ bölümünü tıklayınız.

netflix izleme gecmisi.jpg

  • ‘Profil ve Ebeveyn Kontrolleri’ bölümünde hesabınızı göreceksiniz. Eğer Netflix hesabınızı birden fazla kişi kullanıyorsa hangi hesabın izleme geçmişi temizlenecek ise o hesap üstüne tıklayınız.
  • Tıkladığınız profilin altında açılan ekranda, ‘İzleme Etkinliği’ bölümüne tıklayınız. Karşınıza gelen yeni sayfada NetFlix izlediğin dizileri ve filmleri tarih bazından yeniden eskiye doğru sıralayacak bir şekilde size sunacaktır.

netflix izleme etkinligi 2.jpg

  • Bu ekranda isterseniz bazı yapımları gizleyebilir isterseniz de hepsini silebilirsiniz. Tek yapımı gizlemek isterseniz, o yapımın yanındaki “⊘” bu işarete basmanız yeterlidir. Eğer bütün listeyi temizlemek istiyorsanız Sayfa altında bulunan “Tümünü Gizle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

netflix izleme gecmisi sil 3.jpg
Bu işlemlerden sonra NetFlix ki bütün izleme kayıtlarınız ekrandan temizlenecektir. Bu işlem geri alınamaz. 24 saat içinde, bu içerikler Netflix’te izlenmiş olarak görünmeyecek ve içeriği yeniden oynatmadığınız takdirde bundan sonra size önerilerde bulunmak için kullanılmayacaktır. Ayrıca WEBKONU TV Youtbe kanalımızda, izleme etkinliğinin nasıl temizlendiğini anlatan video çalışmamıza da bakabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Tepkin Nedir?

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?