1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office

Microsoft Outlook Mail İletilerine İmza Eklemek


+ - 0

Microsoft Outlook Mail İletilerine nasıl imza şablonu eklenir? Mail imzası nedir? Mail imzası yapmak, kurumsal kimlik açısından önemlidir. Mailinize profesyonel bir kimlik katar. İletilerinize güven ve ciddiyet verir. Mail imzanızda neler olmalı? E-postanız için, Outlook uygulaması üzerinde istediğiniz sayıda; metin, resim logo, elektronik kartvizit, hatta el yazısı imzanın bir görüntüsünü mail iletilerin en altına ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz farklı mail imza şablonlarını, her ileti için değiştirebilirsiniz. Mail imzanıza, varsa web site linkinizi hatta sosyal medya hesapları linkinizi de ekleyebilirsiniz.

Outlook İmza Kartvizit Nasıl Yapılır?

Burada anlatılan konu Microsoft Outlook 2019 üzerinden yapılmıştır. Diğer sürümler içinde aynı şekilde yapılmaktadır. Nasıl mail imza şablonu oluşturabiliriz? başlayalım.

  • Kartvizit imza eklemek eklemek için Microsoft Office Outlook uygulamanızı açın. Ekranın hemen sol üst köşesinde yer alan “Dosya” yazısına tıklayın. Açılan ekrandan, “Seçenekler” yazısına tıklayın.
  • Karşınıza gelen yeni Outlook seçenekleri ekranın hemen solundaki menüsünden “Posta” yazısına tıklayın. Açılan seçeneklerden “İmzalar” bölümüne girin.

microsoft outlook mail imza
Karşınıza gelen, imzalar ve İleti Örneği ekranında, mail iletimiz için birden çok imza şablonu tasarlayabiliriz.

  • Yeni yazısına (1 numara) tıklayın ve oluşturacağınız imza için herhangi bir isim girin. İmzayı düzenle bölümünde, istediğiniz gibi içeriklerinizi girin.

outlook imza sablon 3

  • İmzanıza tıklanabilir sosyal medya veya web site linkinizi eklemek isterseniz, yazınızı seçin ve Adres alanında (2 numara) bağlantıyı link sosyal profilinize ekleyin.
  • İmzanıza logo eklemek isterseniz, (3 numara) resim ikonuna tıklayıp logo resminizi buradan şablona ekleyebilirsiniz.
  • Bu ekranda birden çok farklı imza şablonlarını yeni yazısına tıklayıp ekleyebilirsiniz. Mail iletinizde, hangi imza şablonun varsayılan olarak gözükmesini isterseniz, “Yeni iletiler” ve “Yanıtlar/İletilenler” bölümünde, o imza şablonunuzu seçmelisiniz. Seçtiğiniz imza otomatik ileti altına eklenir. Bu bölümü seçmezseniz, ileti altına mail imzanız otomatik gelmez. Bu ekrandan “Tamam” butonuna basıp çıkabilirsiniz.
bos satir sutun
Önerilen Yazı
Excel Dosyasında Boş Satır ve Sütunları Silmek

Eğer birden çok imza şablonu oluşturduysanız, yeni ileti ekranın üst menüsünde yer alan “İmza” sekmesinden bunları iletiye göre farklı seçim yapabilirsiniz.
outlook imza sec
Böylece farklı mail iletilerinde farklı imza kullanarak, karşı tarafa farklı imzalı mailde göndermiş olursunuz. Microsoft Outlook uygulaması için bir kaç adımda imza şablonu oluşturmak oldukça basit. Takıldığınız bir konu olursa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?