1. Anasayfa
 2. İnternet

Programsız PDF Bölme, Sayfa Çıkarma Nasıl Yapılır?

Programsız PDF doküman içeriğinden, istemediğimiz sayfayı nasıl çıkarabiliriz konusu anlatılmıştır.


0

Programsız PDF Bölme, Ayırma. PDF dokümanınızda, istemediğiniz bir sayfayı çıkarmak isteyebilirsiniz. Bunun için, online web site çözümleri olabileceği gibi, ücretsiz programlarda mevcuttur. Ancak PDF içeriğinizde önemli içerikler bulunuyorsa, online web sitelerini çok önermeyiz. PDF dosyalarını kolayca düzenlemek ve istenilen sayfaları çıkarmak için, programsız da yapabilirsiniz. Bu pratik araç ile herhangi bir bilgisayarda herhangi bir tarayıcıdan erişebileceğiniz web tabanlı araçlarla bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Pdf’yi parça parça ayırma, sadece belirli sayfaları ayırma gibi fonksiyonlar mevcuttur.

PDF İstenilmeyen Sayfayı Çıkarma

Burada anlatılan konu içeriği, Google #Chrome web tarayıcısı üzerinden yapılmıştır. Aynı konu içeriği, Microsoft Edge, Opera ve Firefox tarayıcı içinde aynı şekilde yapılmaktadır. Kullandığınız favori tarayıcınız ne ise, PDF sayfa çıkarmayı yapabilirsiniz. Örnek olarak 5 sayfadan oluşan bir PDF dokümanımız var. Senaryomuza göre Ben 2 ve 5 sayfaları çıkartıp PDF dokümanda 1, 3 ve 4 PDF sayfaların olmasını istiyorum.

 • Sayfa çıkarma yapacağımız örnek dokümanımızın üzerine Mouse ile gelip sağ tuşa basalım. Açılan ekrandan birlikte aç bölümüne sonrasında Google Chrome ile aç seçeneğine tıklayalım. Sizler kendi favori tarayıcınız ilede açabilirsiniz.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Yazıcı simgesine tıklayalım. Hedef bölümünü PDF olarak kaydet yazıcısını seçelim. Sayfalar bölümünü özel olarak seçelim.

 • Sayfalar bölümüne, Senaryomuza göre 2 ve 5 sayfaları çıkaracağım için buraya olması gereken PDF sayfa, Numaralarını yani, 1,3,4 araya Virgül işareti koyarak yazıyorum. Önizleme alanında, sayfa numaralarını girdiğim içerikler gözükecek
 • Aynı sayfanın hemen altında yer alan, Kaydet butonuna tıklıyorum.

Masaüstüne sadece kendi eklediğim ve olmasını istediğim sayfalardan oluşan, yeni bir PDF dosyası oluşturmuş oldum. Sizlerde, kendi dokümanınıza göre, sayfalar kısmını özelleştirebilirsiniz. Web tarayıcısı üzerinde, kolay ve hızlıca PDF sayfasını çıkartabilir, yeni doküman oluşturabilirsiniz.

Programsız PDF Bölme Videolu Anlatım:

Yazıya Tepkin Ne Olur?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış!
 • 0
  sevmedim
  Sevmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  _a_k_n_
  Şaşkın!
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir