1. Ana Sayfa
  2. İnternet
Trendlerdeki Yazı

Siyah Beyaz Eski Fotoğrafları Renklendirmek (Programsız)

Eski fotoğrafların kalitesini nasıl iyileştirebiliriz? Siyah beyaz fotoğrafları Nasıl Renklendirebileceğinizi, bu içerikte öğrenebilirsiniz.


+ - 0

Siyah Beyaz Eski Fotoğrafları nasıl renklendiririz? Elinizde eski siyah beyaz fotoğraflar varsa, bunu renklendirmek için en bilinen uygulamamalar Photoshop veya benzeri tasarım uygulamalarıdır. Ancak bu programları kullanmak bilgi istemektedir. Ayrıca bir fotoğrafı renklendirmek için zaman isteyen bir çalışmadır. Bu tarz programlar hakkında kullanım bilginiz yoksa en iyi yöntem, ücretsiz sunulan online resim renklendirme siteleridir. Hatta tasarımcı bile olsanız zamandan kazanmak için yapılabilecek en iyi çözüm yoludur. Bahsedeceğim iki site benimde kullandığım ve önerdiğin ücretsiz resim renklendirme sitelerdir. Bu sitelerde istediğiniz kadar fotoğraf renklendirmesini bir kaç saniye içinde yaparak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu web sitelerine mobil üzerinden girerek foto renklendirmesi yapabilirsiniz.

Fotoğraf Renklendirme (2 Yöntem)

Yöntem 1: myheritage.com.tr web Sitesi

Bir soy ağacı kaydı sitesi olan myheritage, benimde kullandığım başarılı bir resim renklendirme sitesidir. Ayrıca web sitesi resminizde iyileştirmede yaparak, görüntü kalitesini de arttırmasını sağlayabilirsiniz.

Üyelik bilgileriniz ile, myheritage.com.tr sitesine web tarayıcımızdan giriş yapalım. Üst menüde yer alan “Fotoğraflar” menüsüne tıklayın. Açılan alt menüden “Fotoğrafları Renklendirin” yazısına tıklayın.

Karşınızda fotoğraf yükleme alanı. Fotoğraf yükle butonuna basıp, elinizde bulunan siyah beyaz veya soluk renkli fotoğrafı yükleyin. Bir kaç saniye içinde fotoğrafınız renklendirilecektir. İsterseniz fotoğraf kalitesini iyileştirmek isterseniz, hemen renklendirilmiş fotoğrafın üst bölümünde “İyileştir” butonuna tıklamanız yeterlidir. Böylece solun renkli fotoğrafın kalitesi de artmış olacaktır.

foto renklendirme

Öncesi ve sonrası farkını online olarak görebilirsiniz. Sonuç gerçekten başarılı. Fotoğrafı İndir butonuna basıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yöntem 2: 9may.mail.ru/restoration Web Sitesi

Önerebileceğim ikinci foto renklendirme sitesi. Üyelik istemeden, 9may.mail.ru/restoration linki web tarayıcınızdan açın karşınıza renklendirme sayfayı gelecektir. “Selecth a Photo” menüsüne tıklayın ve renklendirme yapacağınız fotoğrafı seçin. Bir kaç saniye içinde fotoğrafınızın renkli hali karşınıza gelecektir.

word excel otomatik kurtarma
Önerilen Yazı
Word ve Excel Dosyaları Otomatik Kurtarmayı Ayarlamak

Renklendirilmiş fotoğrafın, hemen altında, bir kaç renkli versiyonu çıkabilir. En kalitelisini seçerek “download” yazısına tıklayıp bilgisayarınıza indirebilir veya send by Mail bölümünden mail olarak ta gönderebilirsiniz.

Sizlerin de tecrübe ettiği, kaliteli ve ücretsiz Online Foto renklendirme web siteleri varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Online Fotoğraf Renklendirme videolu anlatım:

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?