1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Telegram Uygulamasında Telefon Numarasını Gizlemek

Telegram'da, kişilerden veya Gruplardan Telefon Numarası gözükmesini kapatmak konusu işlenmiştir.


+ - 0

Telegram Uygulamasında Telefon numarasını gizlemek nasıl yapılır? Telegram uygulaması gizlilik ayarlarında sunduğu özelliklerinden biriside, telefon numaranızı görünürlülüğünü engellemek. Telegram uygulaması kurduğunuzda, bu özellik varsayılan olarak açık gelmektedir. Yani bir Telegram grubuna dahil olduğunuzda, karşı kişi profilinize dokunduğunda, telefon numaranızı görebilmektedir. Telegram uygulamasının güzel taraflarında biriside, kullanıcı adı oluşturup kullanmaktır. Sadece kullanıcı adınızın ile gözükmesini ve telefon bilgilerinizin gözükmemesini istiyorsanız, gizlilik ayarlarında bu özelliği detaylı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Telegram Telefon No’sunu Gizlemek

Burada anlatılan işlemler Android uygulaması üzerinden yapılmıştır. İOS Apple Telegram uygulaması içinde aynı şekilde yapılmaktadır.

  • Telegram uygulamanızı açın ve ekranın hemen sol üst köşesinde yer alan, alt alta üç çizgi simgesine dokunun. Açılan ekrandan “Ayarlar” yazısına dokunun.
  • Karşınıza gelen yeni ekrandan “Gizlilik ve Güvenlik” yazısına dokunun. Sonrasında, “Telefon Numarası” yazısına dokunun. Burası gerekli ayarları yapacağımız Ekran.

telegram numara gizleme

  • Numaranızı gizli konuma getirmek için “Telefon numaramı kimler görebilir?” seçeneğinde bulunan “Hiç Kimse” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Bu özellik Kişi listeniz ve Telegram Gruplar dahil hepsinde numaranızı kapalı duruma getirecek ve gözükmeyecektir. Yine aynı ekranda yer alan “Kişilerim” seçeneğini işaretlersiniz, numaranız sadece adres listenizde eklediğiniz kişilere gözükmüş olacaktır. Gruplar ve adres listenizde olmayanlar göremeyecektir.

numara gizleme telegram 2

  • Yine aynı menüde yer alan “Beni numara ile kim bulabilir?” seçeneğinde “Herkes” seçili kalırsa, telefon numaranızı bilen ve listenizde olmayan kişiler Telegram üzerinden sizlere ulaşabilir. “Kişilerim” seçeneğini seçerseniz, Kişi sizin rehberinizde kayıtlı ise telefon numarasında bulabilecektir. Burada ki seçim tercih size kalmıştır.
  • Yukarıda ki kısıtlamalardan ayrı tutup ayrıcalık tanımak istediğiniz kişiler veya gruplar varsa “Ayrıcalık Ekle” seçeneğinden düzenleyebilirsiniz. Burada eklediğiniz kişi yada Telegram grupları sizi kısıtlamaya takılmadan görebileceklerdir.

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?