1. Anasayfa
 2. İnternet

Twitter X Skoru Nedir? Nasıl Bakılır?

Twitter resmi hesap sıralamanıza nasıl bakılır konusu anlatılmıştır.


0

Twitter Skoru Nedir? Nasıl Bakılır? Sosyal medya çağıyla birlikte, Twitter gibi platformlar dünya genelinde milyonlarca insanın günlük hayatının bir parçası haline geldi. Sosyal medya, bireyler ve işletmeler için büyük bir potansiyel sunuyor, ancak bu potansiyeli değerlendirmek için doğru stratejileri bilmek ve hesabınızın performansını ölçmek önemlidir. #Twitter skoru, bu stratejileri geliştirmenize yardımcı olabilecek bir araçtır. Twitter Skoru puanını etkileyen başlıca etmenler; takipçi sayısı, tweetlerinizin etkileşimi, takipçi etkileşimi, Retweet ve Beğeni Oranı, bahsetmeler ve paylaşmalar gibi faktörler, Twitter X resmi hesabınızın, bu platformda ne kadar etkili olduğunuzu belirleyen önemli ölçütlerden biridir.

Bunlar, Twitter’da hesap performansını değerlendirmek için kullanılabilecek bazı önemli metriklerdir. Ancak, herkesin Twitter’da farklı hedefleri ve amaçları olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle “Twitter skoru” terimi genel bir ölçüm birimi olarak kabul edilmez. Hesap performansınızı değerlendirmek ve iyileştirmek için bu metrikleri kullanabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter İnternet Veri Kullanımını Azaltma Nasıl Yapılır?

Twitter X Skoru Hesap Sıralamasını Görmek

Twitter X hesap skorunu görmek ücretsiz bir servistir ve resmi. Hesap skorunuzu görmek ve sıralamayı incelemek için web tarayıcınızdan bu adrese girmelisiniz; https://app.getnotus.io/leaderboards/category/overall

“Overall” bölümün genel sıralamayı göstermektedir. Bu yazı yayınlanırken, Twiter X ‘in yeni sahibi Elon Musk liderliği kaptırmış durumda. Twiter’da en popüler hesap gördüğünüz gibi 4.6bin puan ile “Why you shold have a cat” hesabıdır. Bu sıralamanın zamanla değişeceğini unutmayın.

Sizlerde kendi Twitter hesap skorunuzu görmek isterseniz, Ekranın sağ üst köşesinde yer alan; “Type a % (twitter) handle” yazan yere hesap adını yazarak “Check Rank” butonuna tıklamak olacaktır. Sonuçların ekrana yansıması bir kaç dakikayı bulabilmektedir. Ayrıca sıralamayı sol tarafta yer alan kategori olarakta sıralayabilirsiniz.

Twitter X skorunuza bakıp sıralmanızı yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yazıya Tepkin Ne Olur?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_
  Alkış!
 • 0
  sevmedim
  Sevmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  _a_k_n_
  Şaşkın!
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir