1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Web Outlook Mail İmza Nasıl Eklenir?


+ - 0

Web Outlook Mail İmzası eklemek. Özellikle Outlook web sürümünü kullananların ilgisini çekecek olan bu içerikte; Web Outlook mail imza şablonu tasarlamanın nasıl yapıldığını ve ileti altına mail imzaların otomatik nasıl eklendiğini, imzalar arasında nasıl geçiş olduğunu anlatacağız.

Web Outlook Kartvizit İmza Eklemek

  • Kullandığınız web tarayıcısından outlook.live.com üzerine mail hesabınıza giriş yapınız. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Dişli Çark Simgesi (Ayalar) bölümüne tıklayın.
  • Açılan alt ekranın hemen altında yer alan “Tüm outlook ayarlarını görüntüle” yazısına tıklayın.
    Sırasıyla Posta > Oluştur ve Yanıtla bölümüne tıklayın.

outlook mail imza web

  • Mail imzanıza bir isim verin ve şablon tasarlama alanına, imzanız için gerekli olan; telefon, adres, Web site Link vs.. bilgilerinizi girin. Bu alana birden çok farklı şablonlu mail imzası oluşturabilirsiniz.
  • İmzanıza sosyal tıklanabilir sosyal medya ikonları veya varsa kurumsal, kişisel web site linkini eklemek isterseniz yazdığınız yazıyı seçin “Bağlantı Ekle” (Numara 1) bölümünden link ekleyebilirsiniz.
  • İmzanıza logoda ekleyebilirsiniz. Bunun için; “Satır içi Resim Ekleyin” (numara 2) bölümüne tıklayıp, ilgili resmi imzanıza yükleyebilirsiniz.
  • Son aşama olarak, varsayılan imzanızı belirlemek. Bir kaç tane farklı imza oluşturduysanız ve iletilerde otomatik olarak çıkacak imzayı  belirlemek istiyorsanız, “Yeni iletiler için” ve “Yanıtla/İletmeler için” bölümlerine tasarladığınız imza belirlemelisiniz. Burada seçim yapmazsanız imzanız ileti altına otomatik gelmez.. İşlemi kayıt ederek çıkabilirsiniz.
mail imzasi outlook
Önerilen Yazı
Microsoft Outlook Mail İletilerine İmza Eklemek

Yeni ileti oluşturduğunuzda, oluşturduğunuz mail imzanız otomatik olarak ileti altına eklenecektir. eğer farklı şablonda birden çok imza yaptıysanız ve bunu gönderdiğiniz maile göre eklemek istiyorsanız.

  • Mail yazma ekranın hemen altında bulunan Sıralı Üç nokta (…) simgesine tıklayın. Açılan ekrandan “İmza Ekle” yazısına tıklayın. Karşınıza oluşturduğunuz imza örnekleri gelecektir. Buradan da farklı seçim yapabilirsiniz.

Web üzerinden tasarladığınız imza şablonu, mobil Outlook uygulaması içinde geçerlidir.

Outlook Webmail İmza Ekleme Videolu Anlatım

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?