1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Whatsapp İki adımlı Doğrulama Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

WhatsApp iki aşamalı doğrulamanın ne işe yaradığı ve nasıl aktif edildiği anlatılmıştır.


0

Whatsapp İki adımlı Doğrulama Nedir? Nasıl Aktif Edilir? iki adımlı doğrulama özelliği, Whatsapp hesabınızı korumak için ek bir güvenlik özelliği sağlar. Normalde, #Whatsapp hesabınızı doğrulamak için yalnızca telefon numaranızı kullanır. Ancak, iki adımlı doğrulama özelliği etkinleştirildiğinde, hesabınızı doğrulamak için ayrıca PIN kodu da kullanmanız gerekmektedir. PIN kodunuzu oluştururken, istediğiniz herhangi bir 6 haneli sayı kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Ancak, güvenliğiniz için, PIN kodunuzu unuttuğunuzda mutlaka aktif kullandığını e-posta hesabınızı girmeyi unutmayınız. WhatsApp iki aşamalı doğrulama özelliği etkinleştirildiğinde, hesabınızı yeniden yüklemek veya yeni bir cihaza yüklemek için bu PIN kodu gereklidir. Bu özellik sayesinde, kötü amaçlı kişiler Whatsapp hesabınızı başka bir cihazda açamazlar. Açmaya çalıştıklarında karşısına oluşturduğunuz PIN parolası gelecektir.

İki Aşamalı Doğrulama Aktif Etme

Burada anlatılan işlemleri, Android uygulaması üzerinden yapılmıştır. Ancak İOS Apple Whatsapp sürümü içinde aynı şekilde yapılmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Whatsapp Kişiye Özel Bildirim Ayarları | Bildirim Sesi, Zil Sesi

  • WhatsApp uygulamasını açın ve ana ekranda sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
  • Açılan alt menüde “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Karşımıza gelen ekrandan, “Hesap” seçeneğine dokunun.

whatsapp iki asamali dogrulama

  • Bu ekranda yer alan, “İki adımlı doğrulama” seçeneğine dokunun.
  • “Aç” düğmesine dokunun. Bir PIN kodu oluşturun ve tekrar girin. PIN kodunuz en az 6 haneli olmalıdır.
    İsteğe bağlı olarak bir yedek e-posta adresi ekleyebilirsiniz. Bu e-posta adresi, hesap doğrulama PIN kodunuzu unuttuğunuzda sıfırlama için kullanılabilir.

iki asamali dogrulama kapat

  • WhatsApp iki adımlı kimlik doğrulama güvenlik özelliğiniz aktif olmuştur. Kullandığınız telefonda WhatsApp bir kereye mahsus kimlik doğrulama şifrenizi girilmesini isteyecektir. Başka bir cihaza da WhatsApp’ta kaydolurken veya telefon numaranızı değiştirirken iki adımlı doğrulama şifresi Girmeniz gerekecek.
  • İki adımlı doğrulama seçeneğini kapatmak isterseniz yine anlatılan yolu takip ederek iki adımlı doğrulama ekran, Yanına gelerek kapat seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

İki Aşamalı Doğrulama Açmak Videolu Anlatım:

Okumaya Devam Et
Yazıya Tepkin Ne Olur?

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

Konuyla İlgili Yorumun: