1. Anasayfa
 2. Mobil

WhatsApp Kanal Nasıl Açılır? | Whatsapp Kanal Açma Özelliği

Whatsapp'ın Kanal Açma Özelliği nedir? Nasıl kanal açabiliriz? konusu anlatılmıştır.


0

Whatsapp yeni özellik; kanal nasıl açılır? Silinir? Milyonlarca insanın günlük iletişim aracı haline gelen WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirmek için sürekli olarak yeni özellikler sunuyor. Son dönemde ise; WhatsApp’ın iletişim dünyasına getirdiği en heyecan verici yeniliklerden biri, “Kanal Açma” özelliği oldu. #WhatsApp kanalı açmak, işletmelerin ve bireylerin hızlı ve etkili bir iletişim ağı oluşturmasına yardımcı olur. İster işinizle ilgili güncel haberleri paylaşmak, ister sevdiklerinizle özel anıları paylaşmak isteyin, WhatsApp kanalı sizin için harika bir seçenek olabilir.

WhatsApp’ta Kanal Oluşturma

WhatsApp, her geçen gün daha da güçleniyor ve son güncelleme ile birlikte beklenen bir özellik Türkiye’deki kullanıcılar için aktif hale geldi: WhatsApp Kanalları! Artık kendi ilgi alanlarınıza veya konularınıza göre WhatsApp kanalları oluşturabilir ve içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Bu yeni özellik, hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için heyecan verici fırsatlar sunuyor. Peki, WhatsApp kanalı nasıl açılır? İşte adım adım kılavuz:

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp Özelliği – Bilinmeyen Kullanıcıları Sessize Alma
 • Adım 1: WhatsApp’ı Güncelleyin
  WhatsApp’ın en son sürümünü kullanmak için, #Android ve İOS uygulamanızı güncellediğinizden emin olun. Güncel olmayan sürümlerde bu özellik aktif olmayabilir.
 • Adım 2: Kanal Oluşturma
  WhatsApp’ın ana ekranında üstteki güncelleme seçeneğine dokunun ve “Kanallar” seçeneğinin hemen yanındaki artı (+) simgesine dokunun. Açılan menüden “Kanal Oluştur” seçeneğini seçin.
 • Adım 3: Kanal Ayarları
  Kanalınızın ayarlarını yapılandırın. Kanalınız herkese açık ve bulunabilir olacak, ancak telefon numaranız, profil resminiz ve adınız kanal takipçilerine görünmeyecektir. Kanalınız için bir ad seçin, bulunabilirliği artırmak için açıklama ekleyin ve bir profil resmi yükleyin.

 • Adım 4: Kanal Oluştur
  Tüm ayarları tamamladıktan sonra “Kanal Oluştur” düğmesine dokunun. Kanalınız şimdi oluşturulmuş olacak.
 • Adım 5: Kanalınızı Paylaşın
  WhatsApp’ın güncellemeler bölümünde yeni kanalınızı görebilirsiniz. Kanal bağlantısına dokunarak oluşturduğunuz kanalın linkini diğer platformlarda paylaşabilir veya WhatsApp profilinize ekleyerek ziyaretçi çekebilirsiniz.

Not: Gizlilik Garantisi
WhatsApp, telefon numaranızın kanal takipçilerine görünmeyeceğini garanti ediyor. Kanalınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Artık WhatsApp Kanalları ile ilgi alanlarınızı paylaşabilir, içeriklerinizi yayınlayabilir ve takipçilerinizle etkileşimde bulunabilirsiniz. Bu yeni özellik, iletişiminizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir.

Whatsapp Kanal Açma Videolu Anlatım:

Yazıya Tepkin Ne Olur?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış!
 • 0
  sevmedim
  Sevmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  _a_k_n_
  Şaşkın!
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir