1. Ana Sayfa
  2. Mobil

WhatsApp Yeni Özellik: Mesajlara Emoji ile Tepki Verme

WhatsApp Emoji Tepki Özelliği nedir? WhatsApp Emoji ile Tepki Verme Nasıl Yapılır?


+ - 0

WhatsApp’ın yeni sunduğu özelliği, mesajlara Emoji ile Tepki Verme nedir? Nasıl yapılır? Telefonlarımızın olmazsa olmazı, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için yeni özellikler çıkartıyor. Bunlardan biriside 2022 Mayıs ayında sunduğu mesajlaşma deneyimini geliştirecek olan, Emoji ile Tepki Verme özelliği oldu. Kullanıcılar artık mesajlara emoji ile tepki verebilecek. Bu özelliği kullanabilmeniz için, WhatsApp mobil uygulamanızı güncellemeyi unutmayınız.

WhatsApp Emoji Tepki Özelliği

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Facebook üzerinden yapılan paylaşımda, “Whatsapp’ta mesajlara emoji ile tepki vermenizi sağlayacak ‘Tepkiler’ bugün kullanıma sunuluyor” ifadelerini kullanarak, beklenen yeni özelliğin geldiğini resmen duyurmuş oldu. Yeni özelliği bütün kullanıcılarda aktif olması, bir kaç günü bulabileceğini de belirtildi.

whatsapp emohi tephi ozelligi

Android ve İOS kullanıcıları, uygulamayı güncelleyerek bu özelliği kullanabilecekler. Peki nedir bu “Tepkiler” özelliği? Size gelen mesajlarda, emoji ifadeleri ile mesajlara tepki vermenizi sağlıyor. Şu an için 6 adet emoji kullanarak tepki verebilme imkanınız var. Tepkiler özelliği kullanırken, bilmeniz gereken birkaç özelliği mevcut. Bunlar;

  • Mesajlara yalnızca bir emoji ekleyebilirsiniz
  • Kaybolan mesajlardaki tepkiler de mesajla birlikte kaybolacak
  • Tepkileri ve sayılarını gizlemek mümkün olmayacak

Diğer yandan, WhatsApp bildirim ayarlarında emoji ile tepki verme seçeneği de yer alacak. Bu ayarı aktif eden kullanıcılar, mesajlara emoji ile tepki verildiğinde bildirim alacak.

Emoji ile Tepki Verme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, ‘Tepkiler’ özelliğinin mesajlarda nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi paylaştı. Açıklamalara göre yeni özelliği kullanmak için;

  • Tepki vermek istediğiniz mesaja basılı tutmanız
  • Bunun ardından da istediğiniz emojiyi seçmeniz gerekiyor

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?