1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office

Microsoft Word Dosyasındaki Resimleri Toplu İndirin


+ - 0

Microsoft Word Dosyasındaki Resimleri Toplu nasıl indirebiliriz. Word ya da Excel dosyanızda ki resimleri bilgisayarınıza indirmenin en hızlı yolu, tabi ki üzerine Mouse ile gelerek, sağ tuşa basıp farklı kaydetmek olacaktır. Dosyanızda bir kaç resim varsa bu yöntem hızlı bir şekilde yapılabilir. Peki birden çok, onlarca resim varsa ve bu fotoğraf bilgisayarınıza indirmek isterseniz. İşte o zaman iş değişiyor. Bu şekilde indirmek oldukça zaman alan bir süreç olacaktır. Aşağıda açıkladığımız Word ipucu sayesinde bütün resimleri bir tıkla kolayca toplu olarak ve kayıpsız bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Word İçeriğindeki Resimleri Toplu Dışarı Aktarma

  • İlk yapmamız gereken işlem, varsayılan olarak kapalı gelen dosya uzantısı seçeneğini aktif etmek. Bunun için; kullandığınız işletim sistemin arama bölümüne “Dosya Gezgini” yazın ve çıkan sonucu tıklayın.
  • Üst menüden “Görünüm” yazısına tıklayın. Açılan alt menüden “Dosya adı uzantıları” seçeneğini aktif edin.

Bu şekilde, bilgisayarımızda ki bütün dosya uzantılarını görünür yaptık. İsterseniz aynı yolu takip ederek, bu seçeneği kapatabilirsiniz.

dosya uzantisi degistirmek
Masaüstünde bulunan dosyamızın uzantısı “docx” şeklinde gözükecektir. Tavsiyem ana dosyanızın bir örneğini alın.

  • Kopyasını aldığınız dosyanızın, aşağıda ki örnek resimde ki gibi Noktadan (.) sonraki uzantıyı silip adını “zip” yazıp Enter basın. Karşınıza çıkan uyarı yazısına da evet tıklayın.
  • Dosyanız, sıkıştırılmış zip/rar dosyasına dönüşecektir. Bu dosyayı çift tıklayıp “Hedefe ayıkla” yazısına tıklayıp çıkartın.

dosya uzantisi degistirme3

  • Bilgisayar masaüstüne çıkardığınız dosyada sırasıyla; Word klasörüne, onun içinde yer alan, Media klasörüne girin. Resimler toplu olarak kayıpsız bir şekilde karşınızda.

Ekran Alintisi

Eğer resimleri Excel’de tolu olarak indirmek isterseniz, aynı yöntemi kullanarak yapabilirsiniz. Yok ben anlamadım videosunu da izleyeyim derseniz aşağıda Microsoft Office resimlerini toplu indirmenin videolu anlatımı da mevcut. Nasıl yapılır içerikli Youtube kanalımıza da takip edebilirsiniz :) .

yazi fontu sabitlemek word
Önerilen Yazı
Word Varsayılan Yazı Tipi ve Boyutunu Ayarlamak

Word Fotoğrafları İndirme Videolu Anlatım

Bu Yazı İçin Bir Yorumun Var mı?