1. Anasayfa
 2. Microsoft Office

Word Doküman İçinde ki Resimleri Toplu Dışarı Aktarma

Microsoft Word, Excel veya PowerPoint dosyasında ki Resimleri nasıl Toplu indirebileceğimiz konusu anlatılmıştır.


0

Word Doküman İçinde ki Resimleri Toplu Dışarı Aktarma. Microsoft Word ve Excel belgeleri, kullanıcılar tarafından eklenen resimleri içerebilir. Ancak, her zaman birden fazla resme sahip olmak istemeyebilirsiniz. İşte bu durumda, Microsoft Word’de bulunan Resim Toplu Dışar Aktarma özelliğini kullanabilirsiniz! Bu harika özellik sayesinde art arda olan tüm görselleri tek bir adımla dilediğiniz yerde toplu olarak kaydedebilirsiniz. #Microsof Office Excel veya Word dosyanızda bulunan birden çok fotoğrafı tek tek indirmek zahmetli ve zaman alan bir iştir. Bu işlem ile birden çok resmi kayıpsız bir şekilde toplu olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Office İçeriğindeki Resimleri Toplu İndir

Burada anlatılan konu Word dosyası üzerinden yapılmıştır. Microsoft Excel ve PowerPoint içinde aynı şekilde fotoğrafları toplu indirebilirsiniz. Konuya başlamadan önce sıkıştırılmış dosyaları açmak için, bilgisayarımızda olmazsa olmaz programlardan birisi olan Winrar programı bilgisayarınıza kurulu değilse kuralım. Resmi Winrar indirme site linki için BURAYI tıklayın.

thumbnail
Önerilen Yazı
Excel İki Tarih Arasındaki Gün Sayısı Nasıl Bulunur?

İşletim sistemin dosya uzantısı gösterme seçeneği varsayılan olarak kapalı gelmektedir ilk önce bu işlemi yapalım bunun için;

 • Araç çubuğunda bulunan, arama bölümüne “dosya gezgini” yazın ve çıkan sonucu tıklayın.
 • Üst menüde yer alan Görünüm yazısına tıklayalım.
 • Açılan alt ekrandan; sırasıyla, Göster – Dosya adı uzantıları seçeneğini aktif edelim

Dosya uzantılarını tekrar kapatmak isterseniz, bu yolu takip ederek, çentiği kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızda ki Office, Video, ses, Fotoğraf dosyalarının uzantısının ne olduğunu görebilirsiniz.

 • İçindeki resimlerini dışarı aktaracağımız; Microsoft Word, Excel veya Powerpoint dosyasını masaüstüne kayıt edelim. Belgenizin uzantısı Word için “docx” ve Excel sürüm için “Xlsx” ve PowerPoint dosyasıysa (.pptx)  şeklinde olacaktır. Aşağıda ki örnek resimde ki gibi Noktadan (.) sonraki uzantıyı silip adını “zip” yazın.

 • Karşınıza uyarı mesajı çıkacaktır. Onaylayın ve dosyanız sıkıştırılmış zip dosyası haline gelecektir. Şimdi dönüşen bu zip dosyasına tıklayın ve içerikte ki bütün dosyaları Hedefi Ayıkla yazısına tıklayıp Bilgisayar masaüstüne çıkartın.

 • Çıkardığınız Dosyalar içinde bulunan Word dosyasına (Excel ise Excel olacaktır) içine bulunan “Media” klasörüne girin. İşte Word yada Excel veya PowerPoint belgenin içinde yer alan bütün resimler kayıpsız olarak burada yer almaktadır.

Office Dosyası Resimleri Toplu İndirme Videolu anlatım

Yazıya Tepkin Ne Olur?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış!
 • 0
  sevmedim
  Sevmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  _a_k_n_
  Şaşkın!
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir