1. Anasayfa
 2. Mobil

Xiaomi Telefon Uygulama Kilidi Nasıl Aktif Edilir?

Xiaomi Redmi telefonlarda Uygulama gizleme, Uygulamaya Kilit koyma nasıl yapıldığı anlatılmıştır.


0

Xiaomi telefonlarında uygulama kilidi, kullanıcılar için önemli bir güvenlik tedbiridir. Uygulama kilidi ile, Xiaomi cihazlarda yüklü olan bazı uygulamalar veya dosyalara erişim; şifre, parmak izi yada yüz okuma özelliği tarafından sağlanabilir. Uygulama kilidi özelliği sayesinde, kullanıcılar kişisel bilgilerini daha güvenli tutabilmektedirler. Kilitlenmiş herhangi bir uygulamayı açtığınızda, yapılandırdığınız güvenlik şifresine göre giriş seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu seçenek size onu aktive etmenize yardımcı olacaktır. Xiaomi #telefon kullananlar için, belki en popüler fonksiyonlardan biri de “uygula gizleme” güvenlik ayarı özelliğidir. Uygulamayla ilgili ayarlar arasında, başka bir programa gerek olmadan “Uygulamayı Gizle” seçeneğine tıklayarak istenilen programları görünür olmadığı modda çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Xiaomi Redmi telefonlarda uygulama kilidinin temel amacı, cihazda depolanan kişisel verilere erişim hakkı tanınmayan diğer kişilere izinsiz olarak erişimi engellemektir.

Xiaomi Uygulama Gizleme

Örnek çalışmamıza göre, telefonun galeri uygulamasına kilidi koyarak, parmak izi kilidi ile açılmasını sağlayacağım.

 • Xiaomi telefonumuzun “ayarlar” bölümüne giriş yapalım.
 • Sayfanın biraz aşağısına indiğimizde, karşımıza gelen “uygulamalar” bölümüne girelim.
 • Bu ekran içinde yer alan “Uygulama kilidi” seçeneğine girelim.

 • Karşımıza gelen aç yazısına dokunarak uygulama kilidiniz için desen şifresi belirleyin.
 • Sonraki ekran Mİ hesabını bağlamayla ilgilidir ve isteğe bağlıdır. Şifrenizi unutursanız resetleme için gereklidir.
 • Uygulama kilidini kullan yazısına dokunalım ve parmak izi ile uygulamayı açmak için parmak izimizi tanımlatın.

Telefonunuzda ki bütün uygulamalar karşınıza gelecektir. Siz hangi uygulamaları gizlemek istiyorsanız buradan seçebilirsiniz. Örneğimize göre ben galeri uygulamasına girişi gizlemek istediğim için yanında ki seçeneği aktif etmem yeterli olacaktır. İsterseniz “Hassas bildirimleri gizlemek” bölümüne girerek, uygulamanın bildirimlerini de gizleyebilirsiniz. Bildirim geldiğinde yazı ekranda gözükmez.

Ayrıca ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar bölümüne girerek kilit ayarlarını özelleştirebilirsiniz.  Kilit ayarları bölümünde, kilidin nasıl devreye gireceğini seçebilirsiniz. Uygulamadan çıkıldığında veya cihaz kilitlendiğin, otomatik uygulama kilidi devreye girecektir. İsterseniz şifreleme kilit yöntemlerini de isteğe bağlı değiştirebilirsiniz. Uygulama kilidini kaldırmak isterseniz, yine aynı anlatılan yolu takip ederek aktif ettiğiniz uygulama kilidini kapatmalısınız.

Xiaomi Uygulama Kilitleme Videolu Anlatım

Yazıya Tepkin Ne Olur?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış!
 • 0
  sevmedim
  Sevmedim
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  _a_k_n_
  Şaşkın!
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

Bültenimize Katılın!

Ücretsiz üye olun ve yeni yayınlardan haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir